ВІЕМ в соціальних мережах

Сайт також доступний на:
Українська | English | Deutsch

ПРОГРАМИ, СТИПЕНДІЇ

Програма імені Жана Моне

Програма імені Жана Моне (Jean Monnet Programme) – це одна з освітніх програм Європейської Комісії, спрямована на підвищення знань та інформованості всередині ЄС та поза його межами про питання європейської інтеграції.
Вона є компонентою європейської Програми ціложиттєвого навчання (Lifelong Learning Programme), спрямованої на сприяння неперервному навчанню (початковому, середньому, вищому та післядипломному) у Європі.
Програма імені Жана Моне (Jean Monnet Programme) – це одна з освітніх програм Європейської Комісії. Програму названо на честь Жана Моне (Jean Monnet) – одного з „батьків-засновників” Європейського Союзу (Європейських Спільнот), першого президента Вищого органу Європейської спільноти з вугілля та сталі
Від 2007 року вона є компонентою загальнішої європейської Програми ціложиттєвого навчання (Lifelong Learning Programme), поряд із такими програмами як Erasmus та Leonardo
Мета програми – підвищити знання та інформованість суспільства всередині та поза межами ЄС про питання європейської інтеґрації, через стимулювання викладання, дослідницької діяльності та дискусій з питань Європейського Союзу, зокрема стосунків ЄС із його партнерами з-поза меж Союзу.
Програма Жана Моне орієнтована на вищу освіту.

Читати далі

Програма академічних обмінів імені Фулбрайта

Програма ім. Фулбрайта — це найстаріша і найбільш відома у світі програма наукових обмінів Сполучених Штатів Америки. Вона діє з 1946 року, нині — у 155 країнах світу.
Програма імені Фулбрайта в Україні пропонує наступні можливості для громадян України:

 • Fulbright Scholar Program - надає можливості проведення наукового дослідження в американських університетах терміном від 4 до 9 місяців.
 • Fulbright Graduate Student Program - надає стипендії студентам на 1 - або 2-річні академічні програми зі здобуття ступеня магістра наук або мистецтв в американських університетах.
 • Fulbright Faculty Development Program - надає можливості вченим і фахівцям проводити наукові дослідження, брати участь у процесі та розробці навчальних планів
 • International Fulbright Science and Technology Award - надає фінансування студентам з усього світу для навчання у провідних університетах США для досягнення ступеня PHD.
 • Fulbright Scholar in Residence Program - Дає можливість запросити вчених і фахівців з-за кордону для читання лекцій в американських коледжах та університетах протягом одного семестру або одного академічного року. Крім навчальних курсів, вчені можуть виступати для всієї громади кампуса, допомагати ініціювати міжнародні програми і робити внесок у розробку навчальних програм. Ця програма особливо підходить для невеликих гуманітарних коледжів, національних меншин, які часто не мають можливості самі організувати приїзд іноземних вчених.
 • Fulbright New Century Scholars Program - програма налагоджує нові зв'язки між науковцями і фахівцями з різних країн світу, які будуть працювати разом для вирішення питань та проблем, що особливо важливі для людства. Вчені з усього світу мають можливість працювати індивідуально і в групах для вирішення важливих питань у міжнародному контексті.
 • The Kennan Institute at the Woodrow Wilson International Center for Scholars - разом з Програмою Фулбрайта надають грант для проведення досліджень в галузі гуманітарних та соціальних досліджень, які будуть здійснюватися Центрі міжнародних наукових обмінів імені Вудро Вільсона у Вашингтоні, округ Колумбія.

Читати далі

МОЖЛИВІСТЬ СТАЖУВАНЬ ТА НАВЧАННЯ

 • Навчання у Вищій школі Ліппе і Гьокстер - Університет прикладних наук м.Лемго (Німеччина)
 • Участь у міжнародних конференціях
 • Стажування в Республіці Польща
 • Стажування в Республіці Сербія
 • Стажування в Німеччині
 • Участь у міжнародній студентській літній школі


Детальніша інформація у відділі міжнародної співпраці та проектної роботи (каб. 29)