ВІЕМ в соціальних мережах

Сайт також доступний на:
Українська | English | Deutsch

Гуртки декоративно – прикладного мистецтва
В Україні люди здавна мають тонке почуття прекрасного і потяг до мистецтва. А діти особливо розуміють красу і здатні творити вже в ранньому віці. Саме тому у Волинському інституті економіки та менеджменту були започатковані гуртки декоративно – прикладного мистецтва. Тут діти в процесі занять розвивають мислення, зорову пам'ять, творчу уяву, художні здібності. Засвоюють графічне і живописне уміння, навики, вчаться спостерігати, аналізувати предмети і явища навколишнього світу. Завдяки заняттям у гуртках у дітей змалечку розвиваються такі риси як фантазія, уважність, акуратність, просторове та аналітичне мислення, дрібна моторика рук і головне - любов до творіння!
Метою занять є розвиток творчих здібностей, художнього смаку, розширення кругозору у дітей.

Ми прагнемо, щоб наші вихованці відчували і знали, що їхня робота недаремна і комусь потрібна, що вони своїми творами вносять у світ частку прекрасного.
Гуртки декоративно - прикладного мистецтва - це чудовий спосіб виховання в дітях почуття краси.

Прекрасне - добрий помічник у процесі виховання дитини. Твори мистецтва допомагають дітлахам пізнавати життя людини і природи, розвивають не тільки зорове сприйняття, але і фантазію.

Отже, запрошуємо дітей, які бажають пізнати секрети мистецтва малювання, ліплення, торцювання, технічного моделювання, квілінгу та орігамі у ВІЕМ.

ЛІПЛЕННЯ. Самий відчутний вид художньої творчості. Дитина не тільки бачить те, що створила, але і зачіпає, бере в руки і в міру необхідності змінює.

Техніка ліплення багата й різноманітна, але при цьому доступна навіть маленьким дітям.

Ліплення дає дивовижну можливість моделювати світ і своє уявлення про нього в просторово-пластичних образах. Кожна дитина може створити свій власний маленький пластиліновий або глиняний світ, але як справжній! Ось чому з пластиліновими іграшками так добре грати і ставити маленькі спектаклі. Згадайте пластилінові мультфільми!

Але найважливіше полягає в тому, що ліплення поряд з іншими видами образотворчого мистецтва розвиває дитину естетично. Вона вчиться бачити, відчувати, оцінювати і творити за законами краси.

МАЛЮВАННЯ. Якщо ви до сих пір вважали, що малювання – це всього лише чергова розвага, котра розвиває фантазію дитини, то у вас є нагода дізнатися набагато більше про користь цього дитячого захоплення. Малюючи, дитина дає зрозуміти, який у неї зараз настрій, що вона відчуває, чого хоче, що побачила, що їй сподобалося, а що збентежило. Тому варто пам'ятати, що малюнок може бути набагато красномовнішим, аніж слова дитини. Малюнок – це не просто засіб відображення своїх думок, але й висловлення свого ставлення до навколишнього. Адже щодня дитина відкриває для себе навколишній світ, тому вона прагне поділитися новими знаннями та враженнями з оточуючими людьми. Алла Юріївна Жупанюк, яка викладає «Малювання» поставила собі за мету розкрити в кожній дитині потенційно закладені можливості, викликати в них віру в мистецтво як засіб творчості відповідно до індивідуальних нахилів і потреб. Також варто пам'ятати, що малювання підвищує самооцінку дитини та допомагає впоратися зі стресом чи напругою.

ТОРЦЮВАННЯ. Один з видів паперового рукоділля. За допомогою торцювання можна створювати дивовижні об’ємні картини, мозаїки, панно, декоративні елементи інтер’єру, листівки. Таким способом можливо прикрашати практично будь-які предмети, наприклад, фоторамки. Ще маловідома, ця техніка дуже швидко знаходить нових прихильників і завойовує популярність у світі рукоділля. Настільки стрімке зростання її популярності пояснюється, по-перше, незвичайним ефектом «пухнастості», який дає торцювання, а по-друге, дуже легким способом виконання.

КВІЛІНГ. Сьогодні дуже модно дарувати близьким людям листівки, виготовлені власними руками. Одною з найпоширеніших технік для їх декору є квілінг. Квілінг(анг.quilling) - мистецтво скручування довгих та вузьких смужок паперу.
Орнаменти, зроблені з маленьких паперових «баранців», - результат клопіткої, майже ювелірної роботи. Квілінг — це можливість побачити незвичайні можливості звичайного паперу. Техніка квілінгу відома людству ще з ХV століття, у той час вона вважалась справжнім мистецтвом.

ОРІГАМІ. Це японське мистецтво конструювання з паперу. "Складання паперу" - ціле мистецтво. Історія походження орігамі сягає своїм корінням в глибоке минуле. За допомогою даної техніки можна виготовляти безліч різних виробів, починаючи від квітів, фігурок тварин, закінчуючи предметів для сервірування столу, декорування світильників і ваз.

БІСЕРОПЛЕТІННЯ.Одним з найпопулярніших у сучасний час видів декоративно-прикладного мистецтва є бісероплетіння. Оскільки бісероплетіння являється сферою мистецтва, то учні знайомляться на заняттях з основами загальної композиції, особливостями структури візерунку, формами і кольорами образотворчих мотивів в орнаментах, поняттями ритму і симетрії, видами візерунків, способами створення орнаментів.
На заняттях творчого об’єднання бісероплетіння використовуються різні методи навчання: словесні, наочні, практичні. Кожне заняття містить в собі теоретичну частину і практичне виконання завдання.
Теоретичні відомості – це пояснення нового матеріалу, інформація пізнавального характеру. Основне місце на заняттях приділяється практичним роботам: самостійному складанню схем, оформленню різноманітних виробів з бісеру, сувенірів.

ТЕХНІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ. Уроки з технічного моделювання - це мабуть найкраще місце для хлопців, що мають виражений потяг до самостійного конструювання або створення різних моделей. Саме тут юні конструктори втілюють мрії про політ в життя, випробуючи свої сили при будівництві моделей. Під наглядом досвідченого та уважного вчителя Шмейди Г.В. навчаються створювати свої перші моделі літаків, кораблів та будівель. Хлопці на практиці вивчають конструкцію моделей, навчаються працювати з деревом, пластиком, пінопластом в якості конструкційних матеріалів для свого майбутнього літака або корабля. Набувають неоціненного досвіду з різноманітним столярним та слюсарним інструментом.

Заняття проходять у суботу та неділю.