ВІЕМ в соціальних мережах

Сайт також доступний на:
Українська | English | Deutsch

Відгуки про закордонні стажування та практики

Практика в Польщі

Павленко Аліна
Протягом двох місяців проходила стажування в містечку Cminsk, (Польща). Робочий день тривав з 10:00 до 17:00. Перший місяць працювала на кухні, де в мої обов’язки входило: миття посуду, прибирання, нарізання овочів та фруктів, готування їжі. Другий місяць працювала на барі, де мила і полірувала посуд, сервірувала столи. Проживали і харчувалися у готелі. Умови проживання були чудовими.
У мене було 2 вихідних на тиждень. Це дало змогу відвідати м. Краків, м. Закопане та побували у розважальному комплексі «Baltow».
У мене залишились чудові враження, адже я дізналась багато нового, краще опанувала мову. Дуже хотіла б повернутись туди, бо перебувала ці 2 місяці у хорошому колективі, які дуже були раді нас бачити.

Мірчук Вікторія
Я проходила стажування у містечку Cminsk неподалік Kielce (Республіка Польща) в готелі StodolKa. Період стажування 2 місяці.
Мій робочий день розпочинався о 10 год. і закінчувався о 17 год. На вихідні я працювала на весіллях, а саме допомагала на кухні та мила посуд. Ще я мала 2 вихідні на тиждень.
Перший місяць моєї практики я працювала на кухні ресторану. У мої обов’язки входило: вбирання овочів, миття посуду, готування їжі. Наступний місяць я працювала на барі. Там я мила та полірувала посуд, сервірувала столи, обслуговувала гостів.
У вільний від роботи час побувала на багатьох екскурсіях. Відвідала Краків, котрий вразив мене своєю архітектурою. Закопане залишило назавжди в моїй пам’яті чудові краєвиди. У розважальному комплекс «Baltow» ми «познайомились» з динозаврами та жителями Сафарі.
Період стажування – це був незабутньо проведений час, котрий лишив багато позитивних емоцій в моїй пам’яті. Також я знайшла нових друзів, познайомилась з багатьма цікавими людьми, вдосконалила знання польської мови. Я б ще не раз хотіла повернутися туди.

Шкльода Тамара
Я проходила практику в Польщі, місто Шмінськ (Cminsk), з 02.07.14 р. по 08.09.14 р.
Працювала в готелі на кухні та на барі,а також на весіллях, виконувала різну роботу: чищення овочів, миття та полірування посуду, приготування страв з тіста, декорації для весільних страв, прибирання кухні та миття залу після весілля.
Робочий день починався о 10:00 та тривав до 17:00 в будні. На весіллі ми працювали з 10:00 до 07:00. В тиждень ми мали один вихідний обов’язковий та один вихідний день після відпрацьованого весілля. Умови праці були не важкі. При потребі нам завжди допомагали та підказували, як краще виконати те чи інше завдання.
Проживали ми в готелі, там де й працювали. Умови проживання були хороші.
У вільний від роботи час ми їздили до міста Кельце (Kielce) на прогулянки та в галереї. Зокрема, відвідали Кадельню (Kadzielnia) та Алею Слави. Побували на екскурсії в Юра Парку (Jura Park Baltow), де ми змогли побачити скульптури динозаврів в натуральну величину. Побували в Токарні (Tokarnia) музей під відкритим небом, ознайомилися з культурою та традиціями Польщі на святі Хліба. Також ми відвідали м. Краків та м. Закопане.
Враження від проходження практики лише позитивні, адже ми мали змогу не лише навчитися чомусь новому, але й ознайомитися з культурою іншої країни.

Літня школа в Словаччині

Артем Базильчук
В літній школі в Словаччині сподобалося все. Найбільш запам’яталися практичні завдання, створення проектних планів, бо це великий досвід роботи і в подальшому він мені знадобиться. Цікаво було спілкуватися зі студентами зі Словаччини, Болгарії, Угорщини та Польщі. Я знайшов нових друзів, з якими спілкуюся в соцмережі і зараз. Крім навчальних та наукових занять, дуже насиченою була розважальна програма. Ми грали у пейнт-бол, відвідали свято меду у музеї під відкритим небом, проводили «Євробачення», де кожна країна, що була представлена на літній школі, показувала номер художньої самодіяльності.
Сподобалося і те, що усі витрати взяла на себе приймаюча сторона. Тобто нам не довелося сплачувати ні за доїзд, ні за проживання і харчування, ні за екскурсії. Я радий, що взяв участь в літній школі в Словаччині. Це надзвичайно цікаво та захопливо і залишиться у моїй пам’яті на завжди.

Андрій Білий
Привіт всім!!!
Цього літа я відвідав міжнародну літню школу в Словаччині. Там навчався, відпочивав та весело проводив час. Найбільше мені запам`яталась робота в міжнародних групах, спортивні змагання, пізнавальні екскурсії та розважальні заходи. Там я познайомився з новими чудовими друзями, з якими підтримую контакт і дотепер.
Із задоволенням поїхав би ще!


Ольга Трохачьова
Цього літа здійснилась моя давня мрія. Ще зі шкільних років мене цікавила культура інших країн. Із захопленням я слухала розповіді про те, як живуть люди за кордоном, яких незвичних традицій дотримуються в сусідніх країнах. І ось, нарешті, отримала в подарунок від рідного ВІЕМу можливість побачити все на власні очі.
Почалась моя подорож з того, що мене запросили читати лекції англійською мовою в «Міжнародній літній школі» в Словаччині. Два тижні перебування за кордоном стали для мене незабутньою сторінкою життя. Я познайомилась із такими країнами як Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія та Чехія. Відкрила для себе багато нового та цікавого. Знайшла нових друзів серед колег та студентів з країн-учасниць. Та найголовніше те, що я здобула колосальний досвід викладання іноземною мовою для міжнародної групи студентів.
Вражаючими були пізнавальні екскурсії та розважальні заходи від організаторів проекту. Незабутніми для мене стали слова подяки та відгуки про якість моєї роботи, як викладача.
Я бажаю усім викладачам та студентам не втратити такий шанс, побувати у «Міжнародній літній школі»!