ВІЕМ в соціальних мережах

Сайт також доступний на:
Українська | English | Deutsch

НІЧ НА АНДРІЯ

У переддень свята Андрія Первозванного студенти Волинського інституту економіки менеджменту збиралися на великі андріївські вечорниці. Актова зала інституту перетворилася на чудову світлицю, оформлену в українському стилі. Святкові столи в цей день були накриті смакуликами: вареники, бублики, яблука, виноград та узвар. Це далеко не повний перелік усього, що було. Найпочесніше місце посіла «Калита» - символ сонця у стародавні часи. Головне завдання хлопців – відкусити калиту, тоді вдача буде цілий рік і сажею ніхто не немаже.
Студентське гуляння було пронизане веселими конкурсами та забавами, піснями та танцями. Всі ретельно готувалася до вечорниць, бо потрібно було гідно представити свою групу піснею, танцем чи веселою сценкою, що, з рештою, всім і вдалося. Не обійшлося без веселих жартів, бешкетувань та пустощів: поїдання вареників та випивання узвару на швидкість, танцю з кульками, «витягання перстнів з води». Та студентам найцікавіше було ворожити.
На прощання кожен отримав гілочку вишні. За старим повір’ям, якщо на Андрія посатвити гілочку у воду, а вона розпуститься до Різдва, занчит рік буде вдалим. Розходитись не хотілося, навпаки, було бажання залишитись і просто радіти тому, що є можливість отак, в колі близьких людей долучитися до справжньої української традиції.